ROK SZKOLNY 2023/2024

Samorząd Uczniowski zaprasza na Dyskotekę Andrzejkową 🙂 Podczas dyskoteki: wróżby andrzejkowe oraz słodkie i słone przekąski.Zapraszamy !!!


Kolejny rok bierzemy udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Serdecznie zachęcamy naszych uczniów do przyniesienia do szkoły starych, biało czarnych zdjęć naszych przodków. Samorząd uczniowski przygotuje z nich piękną gazetkę ścienną pokazującą, jak ważna jest pamięć i tradycja. Zdjęcia (podpisane na odwrocie) można przynosić do nauczyciela historii lub j.polskiego, do poniedziałku 30 października. Zachęcamy również do przynoszenia zniczy (do sali nr 14). Samorząd Uczniowski planuje wspólne wyjście na cmentarz i zapalenie świeczek na opuszczonych grobach. Pokażmy jak ważna jest pamięć o naszych przodkach.


ROK SZKOLNY 2022/2023


Wielkanocny kiermasz

Samorząd Uczniowski przyłącza się do inicjatywy Rady Rodziców. Nasz wspólny cel: szkolny ogródek, drewniana wiata,wspólna zielona przestrzeń. Brzmi jak fajne miejsce na wiosenną lekcję w przyjemnym otoczeniu🙂 Przyjaciele, rodzice, uczniowie, przejrzyjcie swoje rzeczy przy okazji wiosennych porządków. Przeczytana książka, ułożone już wiele razy puzzle, ozdoba, która już się znudziła…każdy z nas znajdzie coś …Możesz przynieść rzecz, którą chcesz przekazać na kiermasz, do 22 marca, do naszej szkolnej świetlicy. Jesteś typem chomika 😉 i nie lubisz porządków, ok, to może upieczesz ciasto lub zrobisz pyszną galaretkę? Wszelka chęć pomocy mile widziana. Pamiętajcie, to my tworzymy naszą szkołę 😍


Informacja od opiekuna SU, pani Magdaleny Leonowicz: „Pamiętacie naszą zbiórkę groszy? Byliście niesamowici, zebrane kg monet przerosły nasze oczekiwania

Całe szczęście, że wśród rodziców naszych uczniów znalazła się dobra dusza – Pani Veronika Bezpoiasko, która zamieniła nam ( aż w Gdańsku) walizkę monet na gotówkę. Zbiórka pierwotnie miała być przekazana dla Mai Dąbrowskiej, ale dziewczynka zebrała już całą kwotę na leczenie. Dlatego Samorząd Uczniowski naszej szkoły po konsultacji z p.dyrektor Natalią Stegientą ,postanowił całą zebraną kwotę( 850zl ) przekazać naszej szczecineckiej małej wojowniczce – Nadii Gebuer. Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy, serdecznie dziękujemy

❤
💪

GÓRA GROSZA dla MAI DĄBROWSKIEJ

Samorząd Uczniowski zakończył dziś zbiórkę „Góra Grosza” dla Mai Dąbrowskiej. W przyszłym tygodniu zaprzyjaźniony bank przeliczy nam monety i wtedy poinformujemy jaką kwotę udało nam się zgromadzić. Wszystkim, którzy przekazali swoje grosze i nie tylko. Serdecznie dziękujemy !!! Licytacja- Maja Dąbrowska/Majunia

❤
❤
❤

ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA – zbieramy karmę dla zwierząt

Dzięki panu Rafałowi Kaczmarczykowi, który jak zawsze świetnie zadbał o oprawę muzyczną, a także dzięki zaangażowaniu nauczycieli, mogła odbyć się dzisiejsza dyskoteka, w czasie której Samorząd Uczniowski zbierał karmę dla zwierząt ze szczecineckiego schroniska. Za wszystkie puszki, saszetki i paczki dziękujemy, cieszymy się z udanej zabawy. 💃🕺


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Za tydzień mamy wybory w szkole na przewodniczącą/przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Oto kandydaci: Damian Śledź (7a), Oskar Cupała (8a), Kornelia Kosiłowicz (8b), Julia Pawelec (8b), Oliwia Trojanowska (8a) i Maja Zagdan (6b). Powodzenia!


Regulamin wyborów na Przewodniczącego/Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023


Rok szkolny 2021/2022

Samorząd Uczniowski zaprasza całą szkołę do udziału w Dniu Idola 🙂

Pokaż nam w czwartek 28 kwietnia, kto jest Twoim idolem, PRZEBIERZ SIĘ ZA NIEGO i przyjdź przebrany do szkoły!

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i uczennice do przebrania się za swego idola (np. za gwiazdę muzyki, filmu, znanego wszystkim człowieka, ulubioną postać z bajki, filmu, anime itp.). Mile widziane pełne przebranie z maskami, malowaniem twarzy i strojem.

Dla jednej z klas IV-VIII, która wykaże się pomysłowością i kreatywnością w przebraniu, jest przewidziana osobna nagroda (wyjście na lody lub pizzę). Lekcje w tym dniu odbywają się normalnie, ale chcemy przeżyć je w wesołej atmosferze 🙂

O godzinie 11.40 w sali gimnastycznej odbędzie się pokaz przebranych klas lub osób, które chcą się zaprezentować w swoim przebraniu.

#DzieńBezPlecaka

Do Dnia Wiosny dodaliśmy z Samorządem Uczniowskim Dzień Bez Plecaka. Zabawa była przednia, a fantazja naszych uczniów bez granic. Zobaczcie sami, w czym zostały dzisiaj przyniesione zeszyty. 😀


Solidarni z Ukrainą

#NaPomocUkrainie Jako społeczność SP 4 również przyłączamy się do akcji. Przedmioty można przynosić do wychowawców lub sali nr 14 albo 20. Pokażmy, że można na nas liczyć. Akcja trwa do odwołania.

❤️


Akcja charytatywna 2021/2022

Dzięki naszym niezawodnym rodzicom ( piekącym pyszne ciasta) i uczniom łakomczuchom

uzbieraliśmy 500zł, które wpłacone zostały na konto naszej chorej uczennicy –Zuzanny Pacałaty. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogą w rehabilitacji dziewczynki.


Kartki świąteczne dla seniorów

Klasa 7b w ramach działania Samorządu Uczniowskiego przygotowała kartki świąteczne dla seniorów ze szczecineckiego Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego „Patronka”.

♥

Cała akcja odbyła się w ramach projektu eTwinning „Z serca do serca” i była dla naszych seniorów wielką niespodzianką.

https://twinspace.etwinning.net/204806/


Mikołajki 2021

Tegoroczne mikołajki, dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego we współpracy z wychowawcami poszczególnych klas, udały się wyśmienicie.

Uczniowie i nauczyciele podchwycili pomysł zaakcentowania w dzisiejszym ubiorze czerwonego koloru – koloru stroju Mikołaja 🙂 Działała szkolna kawiarenka, sprzedając ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów, zbierając fundusze na cel charytatywny. Kawiarenką zajmowali się uczniowie z 8b: Martyna Telus, Weronika Baranowska, Michał Obłąkowski. Mikołaj w osobie Jarka Janika z 7c odwiedzał chętne klasy wraz ze swoimi pomocniczkami: Kornelią Kosiłowicz i Mają Szczecińską z 7b.

To był naprawdę udany dzień!


Akcja – zbieramy przybory do szpitala

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Święto to wywodzi się wprawdzie ze Stanów Zjednoczonych, ale jego przesłanianie powinno być bliskie także nam – Europejczykom. Jest to pewnego rodzaju apel przeciwko smutnej rzeczywistości, jakże aktualny w obecnych czasach.

Zrobienie dobrego uczynku i przekazanie pozytywnych emocji drugiej osobie, to główna idea tego święta. Korzystając z nadarzającej się okazji i realizując nasze motto tj. „Szkoła z sercem”, z przyjemnością przyłączamy się do akcji zbiórki nowych kolorowanek, gier, puzzli, kredek …wszelakich przyborów, które umilą czas najmłodszym pacjentom naszego szpitala.

Każdy, kto ma ochotę okazać odrobinę życzliwości i przekazać jakiś przedmiot dla dzieci, może przynieść go do sali nr 14 (do pani Magdaleny Leonowicz) lub do sali nr 20 (do pani Agnieszki Pietnoczki) do 3 grudnia. Pokażmy, że mamy wielkie serca


„Pamiętamy”

Nasza szkoła bierze udział w pięknej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej zatytułowanej „ Szkoła Pamięta”, pierwsze nasze kroki w tym przedsięwzięciu tj. zbiórka zniczy, serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej szczytnej inicjatywy.