GODZINY PRACY BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 13.30

Środa Biblioteka jest zamknięta dla uczniów. Dzień wewnętrzny.

Czwartek 8.00 – 14.00

Piątek 8.00 – 14.00

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO TU PRZYJŚĆ:

Blisko Interesująco Bezpłatnie Literacko Interesująco Odkrywczo Twórczo Emocjonująco Kolorowo Atrakcyjnie BIBLIOTEKA

Nasza biblioteka istnieje od 1956 roku. Wówczas zbiory liczyły 174 książki. Przez lata księgozbiór był sukcesywnie powiększany. Obecnie posiada ponad 17 tysięcy woluminów. Księgozbiór naszej biblioteki jest bogaty zarówno w lektury jak i inne pozycje z gatunku bajek, baśni, legend i podań, zawiera też pozycje o tematyce przygodowej dla młodzieży, o tematyce obyczajowej, historycznej, a także pozycje z gatunku poezji i dramatu. Ponadto zawiera literaturę pedagogiczną i metodyczną dla nauczycieli oraz pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Nasza szkoła chętnie bierze udział we wszystkich programach mających na celu propagowanie czytelnictwa, a co za tym idzie zakup nowych i ciekawych książek.

W roku szkolnym 2017/2018 szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki takiemu wsparciu biblioteka wzbogaciła się o ciekawe i atrakcyjne pozycje książkowe, które umożliwiły uczniom efektywne i miłe spędzanie czasu w bibliotece szkolnej. Biblioteka szkolna pełni rolę pracowni, w której uczniowie zdobywają umiejętności samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

Biblioteka organizuje akcje promujące czytelnictwo:

1) Konkursy czytelnicze

2) Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich

3) Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń, a w nich:

WypożyczalniaW wypożyczalni każdy uczeń może swobodnie poruszać się między regałami w celu wyboru książki, jest to tzw. wolny dostęp do półek.
Kącik czytelniczy W czytelni znajduje się księgozbiór podręczny, w którym dostępne są: encyklopedie, słowniki, atlasy, albumy i podstawowe dzieła. Uczniowie mogą korzystać na miejscu.
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej W pracowni znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarki i skanera. Przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.

Bożena Tkaczuk