Nasza biblioteka istnieje od 1956 roku. Wówczas zbiory liczyły 174 książki. Przez lata księgozbiór był sukcesywnie powiększany. Obecnie posiada ponad 17 tysięcy woluminów. Księgozbiór naszej biblioteki jest bogaty zarówno w lektury jak i inne pozycje z gatunku bajek, baśni, legend i podań, zawiera też pozycje o tematyce przygodowej dla młodzieży, o tematyce obyczajowej, historycznej, a także pozycje z gatunku poezji i dramatu. Ponadto zawiera literaturę pedagogiczną i metodyczną dla nauczycieli oraz pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Nasza szkoła chętnie bierze udział we wszystkich programach mających na celu propagowanie czytelnictwa, a co za tym idzie zakup nowych i ciekawych książek.

W roku szkolnym 2017/2018 szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki takiemu wsparciu biblioteka wzbogaciła się o ciekawe i atrakcyjne pozycje książkowe, które umożliwiły uczniom efektywne i miłe spędzanie czasu w bibliotece szkolnej. Biblioteka szkolna pełni rolę pracowni, w której uczniowie zdobywają umiejętności samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień.


Biblioteka organizuje akcje promujące czytelnictwo:

1) Konkursy czytelnicze

2) Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich

3) Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń, a w nich:

WypożyczalniaW wypożyczalni każdy uczeń może swobodnie poruszać się między regałami w celu wyboru książki, jest to tzw. wolny dostęp do półek.  
Kącik czytelniczy W czytelni znajduje się księgozbiór podręczny, w którym dostępne są: encyklopedie, słowniki, atlasy, albumy i podstawowe dzieła. Uczniowie mogą korzystać na miejscu.  
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej W pracowni znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarki i skanera. Przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.  

Bożena Tkaczuk