1 marca odbyło się w naszej szkole podsumowanie międzyszkolnego konkursu językowego. Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu o tematyce walentynkowej w języku angielskim.  Poza estetyką wykonania i pomysłowością była brana pod uwagę poprawność językowa. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt dziecięcych komiksów. Kreatywność i poziom językowy przewyższył oczekiwania organizatorów. Wyłonienie laureatów nie było proste, dlatego przyznano aż 7 nagród głównych i 5  wyróżnień.     

Miejsce I:

 • Hanna Sierechan VIa SP6
 • Zuzanna Umińska VIa ZSS STO


Miejsce II:

 • Małgorzata Kasprzyk VIm SP6
 • Nina Milata-Troińska VIa ZSS STO
 • Oliwia Semerda Va ZSS STO


Miejsce III:

 • Maja Jaskółka VIa SP6
 • Kamil Jaskółka VIc SP5

Wyróżnienia:

 • Julia Mieczkowska IVc SP5
 • Martyna Czaplewska IVb SP5
 • Ksenia Łęczycka Vb SP6
 • Michał Cik Vb SP4
 • Adrian Wiącek IVd SP5

Podczas podsumowania konkursu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Natalia Stegienta, wręczyła laureatom nagrody. Z kolei organizatorki zaprosiły konkursowiczów na spektakl w j. angielskim. Szkolną interpretację baśni „Snow White” zaprezentowała  klasa IVb. Było trochę zabawnie, nostalgicznie i odrobinę wzruszająco. Mamy nadzieję, że laureatom i ich opiekunom umililiśmy piątkowe przedpołudnie. Zapraszamy na kolejne konkursowe inicjatywy.

Katarzyna Dorogusz-Doroszkiewicz, Magdalena Leonowicz

Piszą o konkursie lokalne media: https://szczecinek.com/artykul/milosc-moze-byc/1533315