Dzień Kropki, który przypadał 15 września, świętowaliśmy na różne sposoby. Uczniowie klasy 1b malowali sowy i biedronki, które składały się z kropek, a na lekcji religii udało im się stworzyć krzyże. Uczniowie klasy I a również brali udział w Dniu Kropki. Obejrzeli wspólnie film o Vashti, aby pokazać dzieciom, że wiele rzeczy jest możliwych, o ile uwierzą w siebie. Następnie, przez wielką, czarną kropkę wyświetloną na tablicy multimedialnej, dzieci zaglądały do swojej wyobraźni i rysowały, co tam zobaczyły. Rysunki wyszły wspaniale! Uczniowie klasy 2a również obejrzeli film o Vashti, poznali jej historię. Podobnie jak pierwszoklasiści, rozmawiali o tym, jak ważne jest to, aby uwierzyć we własne możliwości. Potem nauczyli się piosenki „Kropki.” Następnie tworzyli prace plastyczne kredą na asfalcie. Klasy 5a i 5b ukrywały liczby w „zakropkowanych” obrazkach. Klasy 8a, 8b, 6a, 6b i 6c na wiedzy o społeczeństwie i języku polskim posługiwały się swoją wyobraźnią i aplikacją pozwalającą widzieć swoje rysunki w 3D. Poznawanie pojęć związanych z trójwymiarem mogło się odbyć dzięki dostępowi do tabletów. Dzień Kropki był świetną okazją do odkrywania i rozwijania kreatywności uczniów.