Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę opracowała zbiór zasad, które mogą być pomocne w korzystaniu z urządzeń elektronicznych przez dzieci. To wszystko w ramach kampanii „Zadbaj o dziecięcy mózg”. Jak czytamy na stronie Fundacji, celem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Jak wcielić je w życie? Informacje o tym TUTAJ.

Zasada 1: OGRANICZAJ MI CZAS PRZED EKRANEM.

Zasada 2: NIE POZWALAJ MI PATRZEĆ W EKRAN PRZED SNEM.

Zasada 3: NIE KORZYSTAJMY Z EKRANÓW PRZY JEDZENIU.

Zasada 4: ODKŁADAJMY WSZYSTKIE EKRANY W JEDNO MIEJSCE.

Zasada 5: SPĘDZAJMY RAZEM CZAS AKTYWNIE.

Zasada 6: BAWMY SIĘ RAZEM BEZ EKRANÓW.

Zasada 7: OGRANICZAJ MI CZAS PRZED EKRANEM W PODRÓŻY.

Zasada 8: ZABIERAJ MI NA NOC EKRANY Z MOJEJ SYPIALNI.

Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg! Więcej szczegółów TUTAJ.

Fot.: unsplash.com