25 marca 2024r. uczennice naszej szkoły; Julia Rudnik kl. 8a, Karolina Śledź kl. 8b, Maja Góra kl. 8 b, Oliwia Zagórska kl. 8b i Maja Różycka kl. 7b wzięły udział w konkursie „Widzę i rozumiem” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Szczecinku. Należało wykonać model przestrzenny zjawiska, procesu, układu lub zależności z biologii, następnie omówić swoją pracę przed komisją konkursową. Julia Rudnik wykonała model komórki zwierzęcej, Karolina Śledż model budowy i obiegu krwi w sercu, Maja Góra model budowy anatomicznej głowy, Maja Różycka model budowy zewnętrznej serca i Oliwia Zagórska model budowy głowy. W konkursie wzięli udział uczniowie naszych szczecineckich szkół, a także z Czarnego, Drzonowa, Białego Boru, Turowa. Łącznie ze wszystkich szkół zgłoszono 34 prace. W konkursie wyróżnienie zdobyły Karolina Śledź, Maja Góra i Julia Rudnik. Brawo dziewczęta za wyróżnienie, gratulacje dla wszystkich za udział !!!

Bożena Szabłowska