13 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja z cyklu „Przepis na bezpieczne wakacje”. Zorganizowany we współpracy z Powiatową Komendą Policji i Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną event, miał na celu uświadomienie, jak ważny jest bezpieczny wypoczynek podczas wakacji. Inspiracją do podjęcia dyskusji na temat bezpieczeństwa był konkurs plastyczny, do którego zaprosiliśmy uczniów klas I- III ze Szczecinka i okolic. Po oficjalnym wyłonieniu laureatów konkursu oraz części artystycznej przyszła pora na zabawę. Zaproszeni goście oraz uczniowie mieli okazję skorzystać z ciekawych stoisk edukacyjnych. W nietuzinkowy sposób wiedzę na temat bezpieczeństwa przekazywali strażacy, ratownicy medyczni, leśnicy i uczniowie technikum weterynaryjnego. Można było również skorzystać z gier edukacyjnych Policji, WOPR- u oraz promotorów zdrowia. Pełny relaks po wartościowych lekcjach na temat bezpieczeństwa zapewniły profesjonalne animatorki zabaw. Idea edukacji przez zabawę najlepiej oddaje przesłanie całej imprezy.